بلوک هبلکس

از مصالح ساختمانی جدید و پر مصرف بلوک هبلکس می باشد که با توجه به استفاده زیاد آن و جایگزین شده به مصالح مشابه خود، دارای قیمت مناسبی بوده و خرید و فروش آن راحت و سریع می باشد. یکی از بلوکهای جدید استفاده شده در ساختمان سازی که دارای مقاومت فشاری بالایی بوده این گونه محصولات می باشند.

بلوک هبلکس

یکی از اساس مهم در ساختمان سازی پایین آوردن زمان ساخت می باشد که از عوامل آن استفاده از مصالحی مانند بلوک هبلکس بوده تا بتوان مدت زمان اجرا را پایین آورد. این گونه از مصالح اجرای راحت و بی دردسری دارند و به همین دلیل میزان زمان اجرای دیوار با این مصالح بسیار پایین می آید.

از مهمترین مزیتهای این گونه بلوکها وزن پایین آن بوده که در وزن کلی ساخت تاثیر بسزایی دارد و بسیار مسئله مهمی در سازه می باشد. وزن هر بلوک هبلکس برابر با 4 آجر بوده و علاوه بر اجرای سریع آن میزان سیمان استفاده شده نیز کمتر می شود و مقرون به صرفه می باشد.

وزن کم ساختمان باعث می شود تا سازه مقاومت بهتری در هنگام زلزله داشته باشد و این بلوکها یکی از مصالح وزن کم بوده که برای زمان زمین لرزه مناسب خواهد بود. یکی از قوانین مهم در ساختمان سازی عایق بودن سازه در برابر صدا و دما می باشد و به همین دلیل بلوکهای هبلکس به خاطر عایق بودنشان استفاده بیشتری در ساخت دارند.

بلوکهای هبلکس که مورد تایید سازمان نظام مهندسی به دلیل عایق بودن می باشند، به حالت متخلخل ساخته می شوند و عایق مناسبی در برابر حرارت و صدا هستند. یکی از تاسیسات مهم در ساختمان لوله گذاریهای آب و برق می باشد که در ساختمانهایی که برای دیوار چینی از این بلوکها بهره برده اند بسیار اجرای راحتی دارند.

این نوع بلوکها به دلیل اینکه به راحتی برش می خورند گذر دادن تاسیسات در داخل آنها بسیار راحت می باشد. یکی از کارهای دکوراسیون در خانه نصب تابلوها و لوستر می باشد که باید با پیچ زدن و میخکوبی انجام شود که برای اینکار باید بلوکی باشد که به راحتی پیچ درون آن رفته و قدرت نگه داری بالا داشته باشد.

این نوع از محصولات بلوکی گزینه مناسبی برای اینکار بوده پون علاوه بر داشتن مقاومت بالا، به راحتی نیز درون آن پیچ وارد می شود. اگر شماهم در امر ساختمان سازی مشغول می باشد همراه ما باشید تا شما را با این محصولات بیشتر آشنا کنیم.

قیمت بلوک هبلکس

از مهم ترین مسائل در ساخت و ساز علاوه بر کیفیت مصالح و اجرا، پایین آمدن قیمت تمام شده سازه می باشد که به همین دلیل برای دیوار چینی ساختمان از بلوک هبلکس استفاده می کنند که دارای قیمت مناسب تری می باشند.

در ساخت این گونه از مصالح از سلیس استفاده شده است که عایق مهم حرارتی بوده و به همین دلیل است که این نوع مصالح نسوز هستند. این خاصیت بلوکهای هبلکس باعث می شود که به دلیل پایین بودن انتقال حرارت، هنگام آتش سوزی میزان خسارت پایینی به کل ساختمان وارد شود.

اجرای این نوع بلوکها بسیار راحت می باشد و به دلیل ابعاد بزرگ خود و وزن پایین، سرعت اجرای بالایی داشته و در مدت کوتاهی اجرای دیوار به پایان می رسد. علاوه بر تمامی موارد گفته شده، استفاده از این بلوکها هزینه های حمل و نقل را نیز پایین می اورد و باعث کمتر استفاده شدن ملات نیز می گردد.

استفاده از این نوع مصالح روند سیم کشی را نیز راحت تر می کند و  این به دلیل آسان برش خوردن این بلوکها می باشد. این بلوکها از بتن متخلخل شده ساخته می شوند و علاوه بر مقاومت بالا نسبت به بلوکهای دیگر، دارای وزن سبکی نیز هستند.

خرید بلوک هبلکس

در ایران مراکز زیادی وجود دارند که مصالح ساختمانی را به فروش می رسانند و شما برای خرید ابن گونه مصالح مانند بلوک هبلکس، می توانید به مراکز و یا نمایندگیهای مصالح فروشی معتبر مراجعه کنید.

این بلوکها برای اولین بار در اروپا ساخته شده اند و امروزه در اکثر کشورها توسط دستگاه های مخصوص بلوک زنی تولید می شوند. جالب از بدانید این نوع بلوک دارای قدرت جذب آب پایین بوده و این خود از تاثیر گذار ترین مسائل برای نبود نم در ساختمان می باشد. این مصالح برای مناطقی که رطوبت بالا دارند بسیار کارایی داشته و می تواند علاوه بر عایق بودن مناسب حرارتی، از ورود رطوبت به خانه نیز جلوگیری کند.

از مواردی که باعث سنگینی سازه می شود ملاتهای استفاده شده در دیوار چینی بوده که با استفاده از بلوکهای هبلکس، میزان مصرف ملات نیز کمتر شده و در نهایت وزن کلی ساختمان پایین می آید. مقاومتی که این نوع بلوک دارد برابر با مقاومت سنگ بوده و بیشتر از آجر می باشد و بهتر است بدانید که این بلوک بسیار سبک تر از سنگ است.

در ساختمانهای اجرا شده با آجر اگر به عنوان مثال اتاقی آتش گرفته باشد، بسیار سریع به فضای مجاور خود انتقال پیدا می کند در صورتی که در اجراهایی که از هبلکس استفاده شده باشد، آتش محصور می شود و امکان انتقال به فضای مجاور را کمتر می کند.

فروش بلوک هبلکس

تعداد زیادی از مصالح فروشیهای سطح کشور مصالح قدیمی را برای فروش در اختیار دارند و تجهیزات و مصالح خاص ساختمانی مانند بلوک هبلکس توسط مراکز بزرگ تجهیزات و مصالح نوین ساختمانی به خریداران ارائه می شود.

همانطور که بیان کردیم صرفه جویی در هزینه ها از مهمترین مسائل ساختمان سازی بوده و انتخاب مصالحی که این امر را محقق کند از واجب ترین کارها که با انتخاب بلوکهای هبلکس، علاوه بر موارد گفته شده، می توان در تعداد کارگران نیز صرفه جویی کرد. حمل و نقل این مصالح بسیار راحت بوده و نیاز به کارگر بیشتر نبوده و علاوه بر حمل این مصالح، به دلیل ابعاد بزرگ سریعتر اجرا می شود و مانند آجرکاری نیاز به چندین کارگر ندارد.

این مجموعه از بزرگترین تهیه و تولید کنندگان این نوع مصالح در ایران می باشد که شما می توانید برای خرید، به سایت مجموعه مراجعه کنید و دیگر نیار به تلف کردن وقت و هزینه مراجعه حضوری نداشته باشید. برای شروع یک همکاری مناسب می توانید وارد سایت شده و ثبت سفارش کرده و منتظر تماس مشاوران باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *